Johto

Jaana Alander

Jaana Alander
Liiketoimintapäällikkö, psykoterapeutti (vet), musiikkiterapeutti FM, sosionomi (AMK), psykoterapiakouluttaja, ratkaisukeskeinen työnohjaaja, työnohjaajakouluttaja, yritysneuvoja eat., PRT-ohjaaja. Työkielet: FI, ENG, SV, RU jaana.alander@fondo.fi
Itä-Suomen alue

Päivi Homanen

Päivi Homanen
Palvelujohtaja, puheterapeutti paivi.homanen@fondo.fi
Oulu, Turku, Porvoo ja pääkaupunkiseutu

Myynti

Hanna Ripatti

Hanna Ripatti
Myyntisihteeri, BBA Markkinointi, CR hanna.ripatti@fondo.fi
Joensuu

Toimintaterapia, Joensuu

Satu Björn

Satu Björn
Toimintaterapeutti (AMK), tiimikoordinaattori Tavoitettavissa puhelimitse parhaiten perjantaisin klo 13 - 14. satu.bjorn@fondo.fi
Joensuu

Heidi Kauppinen

Heidi Kauppinen
Toimintaterapeutti (AMK) heidi.kauppinen@fondo.fi
Joensuu

Sirpa Martikainen

Sirpa Martikainen
Toimintaterapeutti (AMK) Vapaalla
Joensuu

Eeva Uuksulainen

Eeva Uuksulainen
Toimintaterapeutti (AMK) Tavattavissa keskiviikkoisin klo 8-16
Joensuu

Toimintaterapia, pääkaupunkiseutu

Veera Koski

Veera Koski
Toimintaterapeutti (AMK) veera.koski@fondo.fi
Pääkaupunkiseutu

Maija Syrjä

Maija Syrjä
Toimintaterapeutti (AMK) maija.syrja@fondo.fi
Pääkaupunkiseutu

Puheterapia, Joensuu

Tiina Linjama

Tiina Linjama
Puheterapeutti, tiimikoordinaattori Myös ääniterapiaa Soittoaika maanantaisin klo 12-13 tiina.linjama@fondo.fi
Joensuu

Johanna Ruusuvuori

Johanna Ruusuvuori

Puheterapia, Oulu

Päivi Homanen

Päivi Homanen
Palvelujohtaja, puheterapeutti paivi.homanen@fondo.fi
Oulu, Turku, Porvoo ja pääkaupunkiseutu

Anu Ahola

Anu Ahola

Hanna Arola

Hanna Arola

Soile Loukusa

Soile Loukusa
FT, puheterapeutti soile.loukusa@fondo.fi
Oulu

Sanna Mäkelä

Sanna Mäkelä

Marika Myllylä

Marika Myllylä

Soile Ukkola

Soile Ukkola

Krista Wallenius

Krista Wallenius

Anneli Yliherva

Anneli Yliherva

Puheterapia, Turku

Josefine Enegren

Josefine Enegren

Hilkka Kemppainen

Hilkka Kemppainen

Maria Lervik

Maria Lervik
Puheterapeutti mia.lervik@fondo.fi
Turku

Frida Lindström

Frida Lindström

Sarah Nedergård

Sarah Nedergård

Puheterapia, pääkaupunkiseutu

Emilia Ginström

Emilia Ginström
Puheterapeutti emilia.ginstrom@fondo.fi
Pääkaupunkiseutu

Jenna Koskelo

Jenna Koskelo
Puheterapeutti jenna.koskelo@fondo.fi
Pääkaupunkiseutu

Zoya Panttila

Zoya Panttila
Puheterapeutti zoya.panttila@fondo.fi
Pääkaupunkiseutu

Johanna Pystynen

Johanna Pystynen
Puheterapeutti johanna.pystynen@fondo.fi
Pääkaupunkiseutu

Sabrina Schalin

Sabrina Schalin
Puheterapeutti sabrina.schalin@fondo.fi
Pääkaupunkiseutu

Emilia Wilen

Emilia Wilen
Puheterapeutti emilia.wilen@fondo.fi
Pääkaupunkiseutu

Puheterapia, Porvoo

Alexandra Ek

Alexandra Ek

Puheterapia, Tampere

Psykoterapeutit

Jaana Alander

Jaana Alander
Liiketoimintapäällikkö, psykoterapeutti (vet), musiikkiterapeutti FM, sosionomi (AMK), psykoterapiakouluttaja, ratkaisukeskeinen työnohjaaja, työnohjaajakouluttaja, yritysneuvoja eat., PRT-ohjaaja. Työkielet: FI, ENG, SV, RU jaana.alander@fondo.fi
Itä-Suomen alue

Tanja Miettinen

Tanja Miettinen
Psykoterapeutti (yet) Psykoterapian koordinaattori tanja.miettinen@fondo.fi
Joensuu

Maarit Pietiäinen

Maarit Pietiäinen
Psykoterapeutti (yet), Perheterapeutti, sosiaalityöntekijä maarit.pietiainen@fondo.fi
Joensuu

Tarja Puustinen

Tarja Puustinen
Psykoterapeutti (yet) tarja.puustinen@fondo.fi
Joensuu

Andrea Keski-Orvola

Andrea Keski-Orvola
Psykologi, psykoterapeutti (yet) andrea.keski-orvola@fondo.fi
Joensuu

Maria-Teresa Ikonen

Maria-Teresa Ikonen
Psykoterapeutti (yet) teresa.ikonen@fondo.fi
Joensuu

Psykologi

Andrea Keski-Orvola

Andrea Keski-Orvola
Psykologi, psykoterapeutti (yet) andrea.keski-orvola@fondo.fi
Joensuu

Puheterapeutit

Päivi Homanen

Päivi Homanen
Palvelujohtaja, puheterapeutti paivi.homanen@fondo.fi
Oulu, Turku, Porvoo ja pääkaupunkiseutu

Anu Ahola

Anu Ahola

Hanna Arola

Hanna Arola

Alexandra Ek

Alexandra Ek

Josefine Enegren

Josefine Enegren

Emilia Ginström

Emilia Ginström
Puheterapeutti emilia.ginstrom@fondo.fi
Pääkaupunkiseutu

Hilkka Kemppainen

Hilkka Kemppainen

Jenna Koskelo

Jenna Koskelo
Puheterapeutti jenna.koskelo@fondo.fi
Pääkaupunkiseutu

Maria Lervik

Maria Lervik
Puheterapeutti mia.lervik@fondo.fi
Turku

Frida Lindström

Frida Lindström

Tiina Linjama

Tiina Linjama
Puheterapeutti, tiimikoordinaattori Myös ääniterapiaa Soittoaika maanantaisin klo 12-13 tiina.linjama@fondo.fi
Joensuu

Soile Loukusa

Soile Loukusa
FT, puheterapeutti soile.loukusa@fondo.fi
Oulu

Sanna Mäkelä

Sanna Mäkelä

Marika Myllylä

Marika Myllylä

Sarah Nedergård

Sarah Nedergård

Zoya Panttila

Zoya Panttila
Puheterapeutti zoya.panttila@fondo.fi
Pääkaupunkiseutu

Johanna Pystynen

Johanna Pystynen
Puheterapeutti johanna.pystynen@fondo.fi
Pääkaupunkiseutu

Johanna Ruusuvuori

Johanna Ruusuvuori

Sabrina Schalin

Sabrina Schalin
Puheterapeutti sabrina.schalin@fondo.fi
Pääkaupunkiseutu

Soile Ukkola

Soile Ukkola

Krista Wallenius

Krista Wallenius

Emilia Wilen

Emilia Wilen
Puheterapeutti emilia.wilen@fondo.fi
Pääkaupunkiseutu

Anneli Yliherva

Anneli Yliherva

Toimintaterapeutit

Satu Björn

Satu Björn
Toimintaterapeutti (AMK), tiimikoordinaattori Tavoitettavissa puhelimitse parhaiten perjantaisin klo 13 - 14. satu.bjorn@fondo.fi
Joensuu

Heidi Kauppinen

Heidi Kauppinen
Toimintaterapeutti (AMK) heidi.kauppinen@fondo.fi
Joensuu

Veera Koski

Veera Koski
Toimintaterapeutti (AMK) veera.koski@fondo.fi
Pääkaupunkiseutu

Sirpa Martikainen

Sirpa Martikainen
Toimintaterapeutti (AMK) Vapaalla
Joensuu

Maija Syrjä

Maija Syrjä
Toimintaterapeutti (AMK) maija.syrja@fondo.fi
Pääkaupunkiseutu

Eeva Uuksulainen

Eeva Uuksulainen
Toimintaterapeutti (AMK) Tavattavissa keskiviikkoisin klo 8-16
Joensuu

Fysioterapeutit

Reetta Hietala

Reetta Hietala
Fysioterapeutti reetta.hietala@fondo.fi
Joensuu

Musiikkiterapeutit

Jaana Alander

Jaana Alander
Liiketoimintapäällikkö, psykoterapeutti (vet), musiikkiterapeutti FM, sosionomi (AMK), psykoterapiakouluttaja, ratkaisukeskeinen työnohjaaja, työnohjaajakouluttaja, yritysneuvoja eat., PRT-ohjaaja. Työkielet: FI, ENG, SV, RU jaana.alander@fondo.fi
Itä-Suomen alue

Perheterapeutit

Maarit Pietiäinen

Maarit Pietiäinen
Psykoterapeutti (yet), Perheterapeutti, sosiaalityöntekijä maarit.pietiainen@fondo.fi
Joensuu

SI-terapeutit

Perhepalvelut

Kati Saurula

Kati Saurula
Ohjaaja, sosionomi (AMK) Perhepalveluiden koordinaattori kati.saurula@fondo.fi
Joensuu

Maarit Pietiäinen

Maarit Pietiäinen
Psykoterapeutti (yet), Perheterapeutti, sosiaalityöntekijä maarit.pietiainen@fondo.fi
Joensuu

Tarja Puustinen

Tarja Puustinen
Psykoterapeutti (yet) tarja.puustinen@fondo.fi
Joensuu

Tanja Miettinen

Tanja Miettinen
Psykoterapeutti (yet) Psykoterapian koordinaattori tanja.miettinen@fondo.fi
Joensuu

Jaana Alander

Jaana Alander
Liiketoimintapäällikkö, psykoterapeutti (vet), musiikkiterapeutti FM, sosionomi (AMK), psykoterapiakouluttaja, ratkaisukeskeinen työnohjaaja, työnohjaajakouluttaja, yritysneuvoja eat., PRT-ohjaaja. Työkielet: FI, ENG, SV, RU jaana.alander@fondo.fi
Itä-Suomen alue

Reetta Hietala

Reetta Hietala
Fysioterapeutti reetta.hietala@fondo.fi
Joensuu

Toivo Turunen

Toivo Turunen
Erityisohjaaja Sosionomi (AMK), nuoriso- ja vapaa-ajanohjaaja toivo.turunen@hl-s.fi
Joensuu

Timo Tuulenkari

Timo Tuulenkari
Ammatillinen tukihenkilö timo.tuulenkari@fondo.fi
Joensuu

Andrea Keski-Orvola

Andrea Keski-Orvola
Psykologi, psykoterapeutti (yet) andrea.keski-orvola@fondo.fi
Joensuu

Perheperustaisen kuntoutuksen kehittämiskeskus

Psykologinen valmennus